Stručný přehled balíčků a pluginů pro Paint.NET

Mnoho autorů dává ke stažení více pluginů v jednom balíku. Některé jsou jako jeden soubor .dll a v něm je víc pluginů, jiné jsou jako jednotlivé .dll prostě naskládané do .zip souboru.

Blend modes

Vloženo dne: 13-04-10 Komentáře (0)
Další režimy prolínání vrstev, podobné jako v Gimp a Photoshop

Jeden návod a něco k seznamu pluginů

Vloženo dne: 13-04-10 Komentáře (0)
Možná jste si všimli, že je tu konečně po roce a něco nový návod, tentokrát na úpravu textu - 3D engraved text. Budou přibývat další, už mám svolení k překladu od dalšího autora ...

V oficiálním foru je opravený seznam dostupných pluginů - Plugin index. Jednak je to abecedně podle pluginů, jak je autoři postupně zveřejňovali, a druhak je tam seznam autorů a jejich pluginy. Není v mých silách tohle udržovat paralelně v češtině a kontrolovat, co kdy přibylo. Občas to skouknu, a když najdu něco (dle mého názoru) zajímavého, přidám sem český popis. A samozřejmě uvítám vaše tipy na zajímavé plužínky :-)

Další odkaz je na web, který se specializuje na seznam pluginů (pozn: Others jsou Efekty) a udržuje je ve velmi přehledné formě, a dokonce s ilustračními obrázky - ty jsou na tom to nejlepší, protože někdy tohle nenajdete ani na oficiálním foru. Zajímavý je taky přehled Filetypes - což jsou pluginy, které umožňují zpracování dalších formátů obrázků.
Z oficiálního fora byl odkaz na tento web odstraněn, protože kromě seznamu pluginů, který je fakt bezvadný, poskytuje i balík pluginů ke stažení, což porušuje autorská práva jejich autorů. Moc to nedoporučuju, protože si nainstalujete spoustu věcí, které ani nepotřebujete, a stejně tam nemají všechno.

Update: a máme tu popis pluginu Blend modes (prolínání obrázků)

3D -engraved - prostorový vyrytý text

Vloženo dne: 12-04-10 Komentáře (0)
Vytvořte si vlastní pamětní desku s nápisem :-)

Inventura v pluginech - update2

Vloženo dne: 07-04-10 Komentáře (0)
Přechod paint.net na nové oficiální forum forums.getpaint.net/ mě přinutil předělat seznam pluginů i odkazy na ně.

Zdaleka nejsou všechny, spíše ty, na které jsem narazila při procházení tutoriálů, nebo které mě zaujaly. Všechny pluginy už mají odkazy do nového fora, do většiny jsem přidala český stručný popis funkcí. Výjimka je MadJik a EdHarvey, protože tam je jich tolik, a nejsou moc popsané, že to bude chtít velký výzkum.

Takže nakoukněte na nový přehled balíčků a pluginů a nechte se inspirovat, co by se vám ještě tak mohlo hodit ... Ty novější pluginy už vyžadují paint.net verze 3.5.x.

Z těch novějších, pokud nesledujete vývoj, jsou zajímavé dpy pack, BlendModes, SimonBrown pack, pyrochild hodně vylepšil smudge ...

Chystá se popis displacement mask a blend modes. A nějaké návody ...

Paint.net má nové forum a já slídím a pluginy zkoumám

Vloženo dne: 05-04-10 Komentáře (0)
Forum paint.net bylo od konce března zamknuté a dnes se objevil odkaz na nové forum - forums.getpaint.net.

Update: původní forum bylo přesměrováno na nové, takže přestaly fungovat všechny odkazy. Pokusím se v historicky krátké době (dnes prší, tak se na to vrhnu), předělat odkazy na stažení aspoň u těch pluginů. kde se něco změnilo. Zatím můžete hledat sami tady.

Když už jsme u pluginů, tak jsem se do toho opřela a v sekci Pluginy je přidaný popis 3 velice zajímavých udělátek - smudge (rozmazávátko), custom brushes (vlastní štětce) a buttons - generátor tlačítek. Do sekce Masky je přidaný popis nové funkčnosti pluginu Alpha mask na příkladu prolínací masky.

CustomBrushesMini - vlastní štětce

Vloženo dne: 05-04-10 Komentáře (0)
Plugin umožní použít další tvary štětců kromě těch, které jsou zabudované v paint.net. Můžete použít i štětce z balíků pro Photoshop.

Buttons - výroba tlačítek

Vloženo dne: 05-04-10 Komentáře (0)
Plugin vygeneruje lesklé tlačítko podle zadaných parametrů kulaté, hranaté, s textem ...

Smudge - rozmazání

Vloženo dne: 04-04-10 Komentáře (0)
Plugin od pyrochild pro rozmazávání na aktivní vrstvě. Dlouho očekávané rozmazávátko!

Přechod do průhlednosti pomocí masky

Vloženo dne: 04-04-10 Komentáře (0)

Jak jednoduše udělat prolínání vybraného objektu / části obrázku pomocí alpha masky
Budete potřebovat plugin Alpha Mask a případně Gaussovo rozostření+ (není nezbytné).