Tvary

Vloženo dne: 05-04-19 Komentáře (0)
Ve verzi Paint.net 4 jsou vylepšeny Tvary v panelu nástrojů a od verze 4.0.6 umožňuje přidávat vlastní tvary.
Nyní je tam ikonka složená z několika tvarů, když ji stisknete, objeví se v liště nástrojů nahoře menu pro tvary.
Kliknutím zvětšete

V první rozbalovací roletce (Obdélník na obrázku) si můžete vybrat z rozšířené nabídky tvarů. Kromě dodávaných tvarů můžete mít i tvary vlastní, které si přesunete do adresáře Shapes (je na stejném místě jako pluginy).

V druhé roletce (kolečko se čtverečkem) volíte, zda chcete jen obrys nebo vybarvit

Dále můžete zvolit šířku štětce - šířku obrysové čáry, styl čáry (plná, tečkovaná...), výplň - plná barva nebo všemožné tečkování, čárkování, čtverečkování...

Tvar vyberte a kreslete tažením myši šikmo. Držte při tom shift, aby se zachovaly výškové a šířkové proporce.

Mnoho tvarů můžete stáhnout z fora Shapes. Zip si rozbalte a přesuňte do adresáře Shapes (doporučuju si pro tvary založit adresář v Dokumenty \ paint.net App Files \Shapes, ať to nemusíte řešit jako správce - viz instalace pluginů). V menu tvarů vidíte i název tvaru, takže ho případně můžete snadno najít a smazat, když už ho nepotřebujete.

Vlastní tvary si můžete vytvářet v pluginu Shapemaker. K pluginu jsou videa a mini tutoriál a dva pdf manuály k shapemakeru jsou po instalaci v menu Effects.

Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

Slova mezi hvězdičkami budou tučná (*tučně*), podtržení podobně pomocí podtržítek _podtržené_.
E-mailové adresy nebudou zobrazovány, budou použity pouze pro oznámení elektronickou poštou.

V rámci boje proti komentářovém spamu zadejte prosím znaky, které vidíte níže. Váš komentář bude poslán pouze pokud tyto znaky budou souhlasit. Ujistěte se, že Váš prohlížeč podporuje a přijímá cookies. Jinak vaše komentáře nemohou být správně ověřené.
CAPTCHA