Smudge - rozmazání

Vloženo dne: 04-04-10 Komentáře (0)
Plugin od pyrochild pro rozmazávání na aktivní vrstvě. Dlouho očekávané rozmazávátko!
Stáhnout si ho můžete ve foru.
Je to balík různých pluginů. Přesuňte je to Program files/paint.net/effects. Pokud chcete jen některé z nich, vyberte si, ale pyrochild.effects.REQUIRED.dll je povinný.

Plugin funguje na aktivní vrstvě a vidí jen tu jednu vrstvu. Jeho dosah si můžete omezit výběrem. Rozmazání se pak omezí jen na vybranou oblast (ačkoli v okně pluginu to vypadá, že ne).

Plugin je v menu Efekty --> Tools --> Smudge. Otevře se do nového okna v kterém vidíte svou aktivní vrstvu, a můžete si tam zvolit brush - štětec, width - průměr štětce, strength - sílu efektu (jak "daleko" to rozmáznete), jitter - rozechvění (nevím jak se to překládá) a smoothness - plynulost rozmazávání.


Štětce se ukládají v adresáři Dokumenty/Uživatelské soubory Paint.NET/Custom brushes. Můžete si tam přidávat i svoje štětce. Musí být ve formátu .png. Plugin u štětců nepracuje s barvami, zajímá ho jen průhlednost.

Níže je ukázka jen tak pro představu, jak to vypadá při různých (krajních) volbách strength, jitter a smoothness.


Upozornění: Potřebujete paint.net aspoň verze 3.5.4. U velkých obrázků a u počítačů, které nemají dual core procesory, pohybujte myškou pomalu, ať se to nezakousne :-)

Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

Slova mezi hvězdičkami budou tučná (*tučně*), podtržení podobně pomocí podtržítek _podtržené_.
E-mailové adresy nebudou zobrazovány, budou použity pouze pro oznámení elektronickou poštou.

V rámci boje proti komentářovém spamu zadejte prosím znaky, které vidíte níže. Váš komentář bude poslán pouze pokud tyto znaky budou souhlasit. Ujistěte se, že Váš prohlížeč podporuje a přijímá cookies. Jinak vaše komentáře nemohou být správně ověřené.
CAPTCHA