Nová verze (už dávno) a co dál

Vloženo dne: 30-03-10
Tak po dlouhé odmlce se asi zas vrátím aktivně k paintnetu. Proč jsem přestala?
Jednak se mi nějak nechtělo, druhak autor vyhrožoval, že udělá verzi 4.0 a ta bude úúúplně jiná, a mně připadalo, že bych se s 3.x verzí hnoždila zbytečně, třeťak mě reálný život tak trochu pleskl po uších, a když už tu bylo tak dlouho mrtvo, tak jsem si říkala, no, co, teď už to nespravíš, stejně sem nikdo nechodí ...

A proč se vracím? Protože se mi pár lidí ozvalo, že bych měla pokračovat (díky, pomohlo to), protože paintnet je fakt dobrý program, a protože autor v posledním příspěvku na blogu napsal, že verze 4.0 bude nejdříve v roce 2011, a navíc bude jen pro Windows Vista/Windows 7. A já mám win XP a hodlám na nich zůstat tak dlouho, jak mašinka vydrží, takže je potřeba rychle nashromáždit o paintnet verze 3.x všechno, co se dá, dokud je živý. Vážně mě jeho vyjádření šokovalo, protože v předešlém příspěvku dělal statistiku přístupů podle operačního systému a Windows XP mělo zhruba 56%, Vista 25% a Win7 18%. Pochybuju, že by se za rok tenhle poměr nějak drasticky změnil.

Poslední verze paintnet je 3.5.4 a k ní funguje čeština 3.3.5 - viz sekce Instalace. Nezapomeňte si zkontrolovat pluginy v menu Utilities/View Plugin Load Errors - objeví se okno se seznamem zastaralých pluginů, které si musíte stáhnout znova, protože jsou zablokované jako nefunkční.

Přehled změn od verze 3.36

Verze 3.5.3 a 3.5.4 – oprava chyb
Verze 3.5.2
Oprava problémů s fonty ve Win7/Vista
Vylepšená kvalita obrázku při změně velikosti obrázku a při změně tónu/sytosti.
Opraveny chyby
Verze 3.5.1 –oprava chyb
Verze 3.5
Nové efekty :
-rozostření -> rozostření vrstvy Ed Harvey
-deformace -> prolisy, Ed Harvey
-deformace -> Crystalize, by Ed Harvey
Vylepšený výkon a nároky na paměť, sníženy požadavky na místo na disku
Je potřeba .NET Framework 3.5 SP1, instaluje se automaticky
Vylepšená komprese pro formát PDN, dialog je svižnější, obrázky se otvírají rychleji, rychleji to startuje, zlepšená kvalita renderování při zoomu, obrys výběru už není animovaný
Font manažer je úplně nový a opravuje spoustu problémů s chybějícími fonty, už nemusíte restartovat, když jste přidali fonty.
Je mnohem jednodušší udělat velmi malý výběr
Updaty jsou stahovány na pozadí a instalovány po ukončení aplikace
Přidáno menu Utilities – jsou tu přesunuté Updates, Languagesa Plugin Errors, přidán příkaz “Manage Fonts” – vyvolá ovládací panel fontů z windows.
Kliknutí prostředního tlačítka myši na thumbnail zavře obrázek
Vylepšený efekt Unfocus (nevím, který je to česky).
Opraveny chybyKomentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře