Efekt Vista aero

Vloženo dne: 06-06-08
Vytvořte si sklo na obrázku jako ve Vista Aero ...

Autor: Wither
Přeloženo z Vista's Aero Effect s laskavým souhlasem autora.

Budete potřebovat pluginy:

klidně ale je to vlastně možné udělat i bez nich.

Pracujete v Microsoftu? Potřebujete blýskavé pozadí? ... Rádi čtete náhodné tutoriály? Pak tohle je tutoriál pro vás. Jo, samozřejmě, že mysím vás. Ke komu jinému bych asi mluvil? >_>

Tak neztrácejme dále čas vtipkováním a začněme s tím možným porušováním autorských práv.

Nejdříve si vyberte svůj obrázek. Můžete číst tenhle návod i bez obrázku .. jen by to nedávalo smysl. >_>

Jestli vás nenapadá žádný dobrý obrázek, který byste si stáhli, můžete si stáhnout ten, který používám v tomto příkladu tady. Vidíte, podělím se s vámi, takový jsem dobrák. (ten obrázek patří dobrým lidem z morgueFile a má jejich special license. Přečtěte si podmínky použití a tak dál. [/serious])

aero

Teď když jsme si opatřili obrázek (cože, vy ho ještě nemáte?! Přestaňte číst a nějaký si sežeňte! >:|), je čas začít. Udělejte novou vrstvu a nakreslete vyplněný obdélník . Na velikosti a pozici moc nezáleží. Pak jednoduše použijte plugin Efekty -> Align Object a vycentrujte to. Hej! Černý obdélník neříká nic o tom, že by Vista byly pro oči stejně příjemné jako černý obdélník!

aero

Pokračujte a zduplikujte vrstvu 'Base' (pojmenovanou tak proto, že všechno ostatní ji používá jako ‚referenci‘, to je ta s tím černým obdélníkem, kuk na obrázek. Tu zduplikovanou pojmenoval Shadow). Spusťte plugin Efekty -> Stylizované -> Drop Shadow (nebo Gaussovo rozostření jestli mu dáváte přednost). Pak jděte zpátky na vrstvu Base, vyberte ten obdélník pomocí Kouzelné hůlky , jděte zpátky na vrstvu Shadow a stiskněte klávesu DELETE. Uvidíte, že už teď to vypadá zvláštně! Yay.

aero
aero

Ok, přestaňte zírat na divy „Stínu, který by neměl být“ a třikrát zduplikujte vrstvu Base . Tyhle vrstvy jsem pojmenoval Black Line, Blue Line, a White (to má význam dále: černá linka, modrá linka, bílá)

Line - linka. Protože, zjevně, je to barva linky, kterou chci použít. (A taky barva, kterou vy chcete použít … pokud se nerozhodnete, že ne. V tom případě .. fajn. Jak chcete. [tsss])

Použijte na každé vrstvě plugin Efekty -> Object -> Outline Object. Black (černá) nahoře, Blue (modrá) uprostřed a white (bílá) dole. Potom na každé vrstvě vyberte obdélník pomocí Kouzelné hůlky a smažte ho klávesou DELETE. … Hej, a je tu opět „Stín, který by neměl být“.

aero
aero

Vyberte obdélník na vrstvě Base pomocí Kouzelné hůlky a vytvořte novou vrstvu . Pojmenujte ji 'Light' - světlo (nebo Pickle - lák, rosol, pro mě za mě). A udělejte Radiální přechod , který začíná nahoře a končí v rohu. Primární barva je bílá a sekundární taky bílá .. s hodnotou Alpha = 0 (to značí neviditelná)! Ach bože!

aero

Snižte ve vlastnostech vrstvy zastření vrstvy Light na 60.
Vytvořte dvě nové vrstvy . Na jedné nakreslete čáru o šířce 15 v úhlu 18 stupňů. Na druhé nakreslete čáru širokou 30 se stejným úhlem..

aero

Pomocí Kouzelné hůlky vyberte každou čáru zvlášť a udělejte průhledný přechod tak, aby se ztrácela. U té širší čáry snižte na vrstvě zastření na 60, u té tenčí na 54. Yay! Sklovitost!!
Abyste jasněji odlišili ty dvě části obrázku (to co je „pod sklem“ a tu část, které není), vyberte obdélník na Base pomocí kouzelné hůlky (naposled, slibuju) a udělejte Efekty -> Rozostření -> Gaussovo rozostření na 8 px.

aero
V podstatě je to hotové. Ještě poslední věc, bežte na každou z těch „ohraničujících“ vrstev (Black, Blue a White) a udělejte na nich průhledný radiální přechod . Tím se části z nich zprůhlední a vrstvy pod nimi (zvláště White) prosvítají skrz ně. Je na vás, jak by ty přechody měly vypadat.
aero
Tady je dokončený výsledek
aero

Tohle je 'original', který jsem dal na svůj deviantART

Tak tady to máme. Právě jste udělali sklo ve stylu Vista Aero. Poplácejte se po zádech …! Nebo mi napište rozzuřený dopis, že tenhle tutoriál byl moc těžký. Jestli chcete, udělal jsem video tutoriál na to samé téma (jak neopatrné!). Detaily se tam dají těžko rozlišit (kvůli resize na YouTube), ale detaily jsem stejně vysvětlil tady. Doufejme, že z těch dvou věcí budete moct udělat něco užitečného - youtube

Experimentujte!

Dodatek: jiné barvy

Použijte Efekty -> Color -> Color Filter (součást efektů od EdHarvey) (možná jste si všimli, že tohle používám docela často) a změňte barvu (nebo tomu aspoň dejte nádech pomocí úpravy Nastavení -> Tón/Sytost). Nebo pro začátek jen udělejte na vrstvě Light ten gradient v barvě, kterou chcete.. >_> (Věřili byste tomu?! Je to fakt takhle snadné )

aero
aero

Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře