Skleněné koule 2

Vloženo dne: 01-06-08
Skleněná koule viděná zezdola "zahloubená" do pozadí

Toto je převod tutoriálu Inset Glass Orb Tutorial, který byl určen pro Photofiltre studio. K postupu pro Paint.net jsou doplněny kroky, které vyhlazují hrany.

Budete potřebovat plugin Feather.

Otevřete nový obrázek, zvolte velikost 400*400px a vyplňte ho šedou barvou pomocí nástroje Plechovka. Barvu si vyberte v okénku barev v paletě po rozkliknutí tlačítka „Více“.

V okénku vrstev vytvořte další vrstvu pomocí tlačítka (nebo pomocí klávesové zkratky CTRL+SHIFT+N) a udělejte kruhový výběr (držte stisknutý SHIFT, abyste dostali kružnici)

V paletě barev vyberte dva odstíny modré – pro primární a pro sekundární barvu. Zvolte nástroj pro Přechod , lineární a táhněte vertikální přechod tak, aby tmavší barva byla nahoře (podle toho, jak máte nastavenou primární a sekundární barvu použijte levé nebo pravé tlačítko myši)

koule2

Udělejte další vrstvu a kruhový výběr vyplňte pomocí Plechovky bílou barvou.

Udělejte eliptický výběr jak je vidět na obrázku – nejlepší je začít na boku a pokud se to nedaří, jak si představujete, přepněte do nástroje Přesun výběru a trochu to pomocí úchytů upravte.

koule2

Vymažte obsah výběru pomocí klávesy DELETE.

koule2

Přepněte se na vrstvu s modrou koulí a pomocí Kapátka naberte modrou barvu těsně u odřezané horní hrany.

Přepněte zpátky na vrstvu s bílou výsečí , pomocí kouzelné hůlky vyberte bílou barvu a udělejte Přechod z modré do bílé.

koule2

Pokud je to zubaté, je na čase s tím něco udělat. Nejjednodušší bude použít plugin Feather, menu Efekty -> Object -> Feather. Buď to zkuste s nastavením jako na obrázku nebo najděte, co bude vyhovovat ve vašem případě, podle velikosti koule. Aplikujte to na přechod ve výseči.

koule2

Pak přepněte na vrstvu s modrou koulí a udělejte to i tady, pokud je to nutné. Nemělo by být, pokud máte nastaveno vyhlazování výběru.

koule2

Vytvořte další vrstvu a udělejte dole malou elipsu .

Přejděte na vrstvu s modrou koulí a pomocí Kapátka naberte modrou barvu těsně nad kružnicí.

Přejděte zpátky na vrstvu s elipsou. Udělejte Přechod z této barvy do bílé.

koule2

Aplikujte na tuhle elipsu (vrstvu) Efekty -> Rozostření -> Gaussovo rozostření tak, aby odlesk nebyl tak ostrý.

koule2

Tady můžete skončit, pokud nechcete ten šedý stín za koulí.

Přejděte na vrstvu s modrou koulí a pomocí Kouzelné hůlky vyberte okolí. Invertujte výběr (CTRL+I).

Udělejte novou vrstvu . Přepněte na nástroj Přesun výběru a tažením za levý horní a pravý dolní roh zvětšete kružnici o velikost „stínu“.

koule2

Udělejte vertikální přechod dvou šedých barev, jedna tmavší a druhá světlejší než pozadí. Udělejte Efekty -> Rozostření -> Gaussovo rozostření tak, aby okraje byly rozmlžené.

koule2

Přesuňte tuto vrstvu pod vrstvu s koulí (jako druhou odspodu). A je to .

koule2

Komentáře

Žádné komentáře

Autor neumožnil přidávat komentáře