Shape3D - renderování 3D objektů

Vloženo dne: 18-05-08 Komentáře (0)
Tento plugin vytváří koule, válce a hranoly ve zvolené velikosti, pozici, natočení a nasvícení

Plugin je ke stažení ve foru, jsou tam i obrázky co to umí

V menu je pak v Efekty -> Render -> Shape3D

Jak se používá

Napřed si otevřete obrázek, který chcete jako potisk pro ten objekt. Jestli chcete čistý objekt, začněte na prázdné vrstvě. Zvolte si objekt - kouli (sphere), válec (cylinder) nebo hranol (box) Volby v horní části jsou odlišné podle toho, co si zvolíte, ve spodní části jsou stejné.

Nahoře volíte velikost, viditelnost stěn, způsob nalepení textury (to jsou ty různé druhy "map"). Pokud zvolíte Plane map, můžete texturu otáčet, případně měnit její velikost. Ostatní volby si vyzkoušejte.

Nastavení pro objekty si můžete dole uložit / nahrát v XML souboru.

Dále jsou tři panely s přeloženými volbami:

Ve foru udělal Ash příklad, jak zabalit kostku do textury. Překlad to myslím nepotřebuje, je to spíše ukázka, jak ten plugin použije texturu, když na ni vyrenderujete kostku

Na stránkách autora pluginu, MKT, jsou ukázky různého nastavení texture map a osvětlení, je to tam japonsky a anglicky, ale názorné je to myslím, dost. určitě se na to podívejte, až budu mít více času, zkusím to nějak popsat česky. Klikejte dole na "NEXT"


Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

Slova mezi hvězdičkami budou tučná (*tučně*), podtržení podobně pomocí podtržítek _podtržené_.
E-mailové adresy nebudou zobrazovány, budou použity pouze pro oznámení elektronickou poštou.

V rámci boje proti komentářovém spamu zadejte prosím znaky, které vidíte níže. Váš komentář bude poslán pouze pokud tyto znaky budou souhlasit. Ujistěte se, že Váš prohlížeč podporuje a přijímá cookies. Jinak vaše komentáře nemohou být správně ověřené.
CAPTCHA