Instalace pluginů - rozšíření programu

Vloženo dne: 17-04-08 Komentáře (0)

Co to je a kde to je

Pluginy přidávají do Paint.NET nové funkce, většinou jsou to efekty, které umožňují další úpravy obrázků. Pluginy jsou většinou soubory .dll, které stáhnete buď z webu autora nebo z fora ze sekce plugins.

Pluginy se zařadí jako další volby do příslušných menu v programu a jsou tam anglicky, protže na pluginy čeština není. Popis pluginů a vysvětlivky hledejte tady v sekci Pluginy, budu se snažit ty nejzajímavěší či složitější popsat. Většina pluginů je vidět v menu Efekty (případně v jeho příslušných podmenu, např v deformace) nebo v Nastavení.

Jak to nainstalovat

Pokud není uvedeno jinak, umisťuje se většina pluginů do adresáře Program files\paint.NET\Effects. Měli byste mít práva administrátora, abyste je tam mohli dát. Až narazím na nějaký plugin, u něhož se instalace odlišuje od postupu popsaného níže, upozorním na to.

Pluginy nabízené ke stažení mohou být buď sbalené jako soubor s příponou .zip nebo jednotlivě jako soubory .dll.

Soubory .dll stahujte pomocí pravého kliknutí na příslušný odkaz a "uložit jako" přímo do adresáře "Program files\paint.NET\Effects" Soubory .zip tam můžete uložit taky ale pak je musíte ještě přímo do toho adresáře rozbalit.

Pozn: někdy se prý pluginy tváří, jako že tam nejsou, protože jsou zablokované kvůli bezpečnosti. Mně se to nestalo ale prý se to odblokuje tak, že pravým kliknutím na příslušný soubor .dll otevřete Vlastnosti a dole by mělo být tlačítko "Odblokovat". Ukazuje to na svých stránkách boltbait (angl ale je tam obrázek).

Po instalaci pluginů musíte Paint.NET restartovat, pokud byl spuštěný.


Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

Slova mezi hvězdičkami budou tučná (*tučně*), podtržení podobně pomocí podtržítek _podtržené_.
E-mailové adresy nebudou zobrazovány, budou použity pouze pro oznámení elektronickou poštou.

V rámci boje proti komentářovém spamu zadejte prosím znaky, které vidíte níže. Váš komentář bude poslán pouze pokud tyto znaky budou souhlasit. Ujistěte se, že Váš prohlížeč podporuje a přijímá cookies. Jinak vaše komentáře nemohou být správně ověřené.
CAPTCHA