Instalace programu a požadavky na systém

Vloženo dne: 18-04-08 Komentáře (0)

Program Paint.NET je zadarmo, vznikl na Washingtonské univerzitě a momentálně ho vyvíjí Rick Brewster, je šířen pod MIT licencí. Homepage Paint.NET je getpaint.net, forum (angl) je na paintdotnet.forumer.com

Aktuální verze programu je: Paint net 3.5.4 a čeština 3.35

Požadavky na systém

 • Windows XP SP2, Windows Vista nebo Windows Server 2003 SP1 nebo novější. (Windows 2000 ani Windows 98 není podporován)
 • Procesor aspoň 800 MHz
 • Paměť aspoň 512 MB RAM
 • Rozlišení obrazovky aspoň 1024 x 768
 • Nainstalovaný .NET Framework 3.5 - to je vývojářské prostředí, bez kterého paintnet neumí žít. Je docela možné, že už ho na počítači máte. Stáhne se automaticky při instalaci paintnet, pokud ho nemáte

Instalace paint net

 • Paint.net je v angličtině a čeština je k němu zvlášť. Program si stáhněte buď z stránek autora (tam najdete i různé vývojové beta verze, jste-li žhaví na novinky) nebo z českých stahovacích serverů, třeba z stahuj.cz nebo slunecnice.cz (na nich bývá nová verze s malým zpožděním)
 • Spusťte instalaci. Program se nainstaluje do Program files/Paint.NET
 • Stáhněte si češtinu z bw češtiny, rozbalte to někam a soubor "Paintdotnet.strings.3.cs.resources" přesuňte do adresáře Program files/Paint.Net. Češtinu dělal Vlamo - díky.
  Pozn: Poslední čeština pro verzi 3.35 ale funguje i pro další verze. (plugin Button s ní nefunguje - pokud byste ho chtěli používat, musíte program přepnout do angličtiny.)
 • Spusťte paintnet a mělo by to na vás mluvit česky.

Pozn: Paint net je určen a vyvíjen pro Windows ale existuje i možnost nainstalovat ho pod Linuxem. Instalaci popisuje joejoe tady. Ovšem pokud máte Linux, asi nejste lama, a tak tenhle web pro vás moc přínosný nebude :-)

Pozn2: pokud instalujete přes starší verzi paint.net a měli jste tam už nějaké pluginy, podívejte se v menu Utilities/VieW Plugin Load Errors -objeví se okno se seznamem zastaralých pluginů, které si musíte stáhnout znova, protože jsou zablokované jako nefunkční


Komentáře

Žádné komentáře

Přidat komentář

Slova mezi hvězdičkami budou tučná (*tučně*), podtržení podobně pomocí podtržítek _podtržené_.
E-mailové adresy nebudou zobrazovány, budou použity pouze pro oznámení elektronickou poštou.

V rámci boje proti komentářovém spamu zadejte prosím znaky, které vidíte níže. Váš komentář bude poslán pouze pokud tyto znaky budou souhlasit. Ujistěte se, že Váš prohlížeč podporuje a přijímá cookies. Jinak vaše komentáře nemohou být správně ověřené.
CAPTCHA